Abivajajad

Mis on vabatahtlik tegevus?

Organisatsioonide ja abivajajate vajadused ning ootused vabatahtlike osas võivad olla väga erinevad.

Paljud organisatsioonid kutsuvad aeg-ajalt appi professionaalseid vabatahtlikke ehk inimesi, kes jagaksid oma teadmisi-oskusi kindlalt erialalt – näiteks on vaja mingis mahus IT-abi, pikema plaani koostamisel finantsnõu või kommunikatsioonivabatahtlikku kampaaniale appi. Kuigi professionaalne vabatahtlikkus kipub pigem olema individuaalne tegevus, siis kindlasti leiab ka selles vallas pakkumisi tiimidele.

Samas tiimidel on enamasti hõlpsam võtta vastu pakkumisi või ise korraldada heategu, kus eelteadmised ei ole nii vajalikud ja pigem on rõhk väiksemal või suuremal füüsilisel panusel ning mida rohkem vabatahtlikke osalisi, seda uhkem. Näiteks saab minna appi korraldama perepäeva või spordivõistlust turvakodus, korrastada kellegi õueala või koduranda, panna püsti oma heategevuskohvik ja tulu annetada südamelähedasele abivajajale.

Inspiratsiooniks on ka teiste ettevõtete näited ja vahendatud pakkumised, mille leiate allpool olevatest portaalidest.

Loe edasi, mis on vabatahtlik tegevus: http://vabatahtlikud.ee/vabatahtlik-tegevus/

Kust ma leian abivajajaid?

Kui kolleegidest hoogtöö rühm on kokkupandud, aga ei tea ühtegi konkreetset abivajajat, saab ideede ja konkreetsete pakkumiste leidmiseks pöörduda huvipakkuvas valdkonnas tegutsevate organisatsioonide poole.

 

logo-vabatahtlike-varav
www.vabatahtlikud.ee
Vabatahtlike Värav on suurim vabatahtlikku tegevust vahendav infoportaal Eestis. Väravas levitavad kuulutusi organisatsioonid, kes oma tegevustesse vabatahtlikke otsivad. Lisaks oskab Vabatahtlike Värav anda nõu erinevate vabatahtlikkust puudutavate küsimuste korral.
Vabatahtlike Väravat haldab MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant.

Lisaks annab Vabatahtlike Värav välja vabatahtliku sõbra märki, mis antakse organisatsioonidele, kus vabatahtlike kaasamine on hästi läbi mõeldud ning on korraldatud vastavalt vabatahtliku tegevuse heale tavale.  Seega võib pöörduda ka Vabatahtliku sõbra märgi saanud organisatsioonide poole, kelle nimistu leiate siit: http://vabatahtlikud.ee/organisatsioonile/vabatahtliku-sobra-mark/vabatahtliku-sobra-margi-saanud-organisatsioonid/ 

 

logo-mararmastanaidata
https://www.armastanaidata.ee/annetan-aega
„Ma armastan aidata“ annetuskeskkond koondab täna juba üle 40 organisatsiooni, mis kõik edendavad oma igapäevase tööga Eesti elu. Sealt leiad organisatsioone neljast valdkonnast: lapsed ja pered, tervis ja toimetulek, loomad ja loodushoid ning haridus ja võrsed võimalused. Vabatahtliku töö pakkumisi eristab oranž kolme figuuriga ikoonike.
Annetuskeskkonna asutasid 2008. aastal Swedbank ja Heateo Sihtasutus, et edendada annetuskultuuri Eestis. Keskkonda saamiseks läbivad organisatsioonid põhjaliku taotlusvooru, et tagada nende usaldusväärsus ja annetajale kindlus annetuse sihipärasest kasutusest.

 

stc-logo-ee
www.servethecity.ee
Serve The City on heategevuslik organisatsioon, kelle peamiseks tegevuseks on peamiselt Tallinna elanike kaasamine kõikvõimalikesse heategevuslikesse projektidesse ja tegevustesse. Nendeks võivad olla näiteks supiköögi teenindamine, tänavate koristamine, eakate akende pesemine, sotsiaalkeskuste hoolealustele ürituste korraldamine jpt.

helpific-logo

www.helpific.com 
Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid. Helpific on inimeselt inimesele lahendus, mis aitab luua tugevamaid kogukondi. Lisa saab vaadata www.facebook.com/Helpific

 

 

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×