Head teod /OLD

Tanel Särgava, AS Andmevara

Meil oli ajaannetuse projekti raames ääretult tore kohtumine Keila SOS Lasteküla lastega. Küpsetasime üheskoos nii soolaseid kui magusaid roogi, rääkisime infoturbest ja õppisime algaja sõbralikku programmeerimiskeelt Scratch.

Ly Jaanson, Mai Apteek

Mai Apteek osales juba teist aastat järjest Kahe Silla Klubi jooksuüritustel vabatahtlikena. Üheskoos hoolitseti terviseturvalisuse eest spordiüritusel, mis toimuvad neli korda aastas. Vabatahtlikena antakse infot ja esmaabi nii esmaabitelgis, kui jälgitakse toimuvat stardis, finišis ja teeninduspuntides. Osavõtjatele antakse soovitusi ka vedelikutarbimisest ja riietumisest. 

Triin Bõstrov, Tallinna Spordi-ja Noorsooamet, noorsootöö osakond

Tallinna Spordi- ja Noorsooameti noorsootöö osakond käis detsembris Eestis Toidupanga jõulukuisel toidukogumispäeval, kus aidati annetada toidukaupa puudust kannatavatele peredele ja lastele.

Leelo Saar, Raintree Estonia OÜ

Raintree läks appi Tartu Pauluse kogudusele, mis korraldab koostöös Tartu Linnavalitsusega jõululõunat Tartu rahvale. Kahel päeval saab sooja kõhutäie ligi 1000 inimest. Üheks päevaks küpsetab kokk koos abilistega umbes 60 kilo verivorsti, 80 kilo liha, 85 kilo kartulit, lisaks pakutakse kohapeal tehtud praekapsast. Kohupiimavahtu kulub tõenäoliselt 30 kilo ja kisselli selle kõrvale 70 kilo. Raintree vabatahtlike grupp osales toidu serveerimisel, jagamisel ja abistamisel.

Liis Purge, Danske Bank

Tallinna Tondi Põhikoolis toimus 10. detsembril jõululaat, kus Rahamaa töötoas osalesid ka Danske töötajad.Seal said lapsed proovida mänguraha lugeda, mündimasina juurde kogunesid lapsed järjekorda, et kaasavõetud münte kokku rehkendada. Koos värviti, joonistati ja kleebiti. 

Egle Rääsk, Danske Bank

Tartu Hansa Koolis toimus 14.- 18. novembrini ettevõtlusnädal, kus peeti laata ja mängiti simulatsioonimänge. Danske Banki abiga sisustati lastele klassiruum pangamänguks sobivate rahalugemismasinate ja muu panga inventariga. Danske Bank andis kooli kasutusse mitmed sularahaga seotud vahendid, et õpilased saavad ka tulevikus pangaga seotus tegevusi proovida.

Jaanika Tohv, Talent Mill

 Talent Mill osales meeskonnaga SA Noored Kooli uue grupitöö väljatöötamisel ja piloteerimisel. “Meie roll oli kokku panna grupitöö ülesanne, mis võimaldaks hinnata kõiki vajalikke kompetentse. Hindamiskeskuses jälgisime, kuivõrd aitasid etteantud teemad soodustada diskussiooni tekkimist kandidaatide vahel." 

Kristi Rander, MDC Max Daetwyler Eesti AS

Masinatööstuse valdkonnas tegutsev ettevõte MDC Max Daetwyler Eesti AS käis 9-liikmelise meeskonnaga Toidupanga Merimetsa laos abivajajatele toidupakke pakkimas.  Kuna juba sponsoreerime mitu aastat heategevusprojekti „Edukad aitavad puudustkannatavaid lapsi“, milles osaleb samuti Toidupank, siis soovisime ka ise Toidupanga igapäevatöösse piiluda ja tööle käed külge lüüa.

Kristiina Puurand, AS Andmevara

Appi läksime Tallinna Loomade Varjupaigale, kus ülesandeks sai
sai varjupaika riiulite ülesseadmine, koerte aedikute lumest puhtaks rookimine, kasside ja muude pisiloomade järelt koristamine. Loomulikult sai ka koerad jalutama viidud ja kassidega mängitud. 

Kristiina Puurand, AS Andmevara

AS Andmevara töötajate hulgas toimunud hääletuse tulemusel fokusseeriti head teod sel aastal loomadele. Esimeseks ajaannetuseks kujunes Loomade Hoiupaiga heaks loomatoidu kogumine ja hoiupaigas olevate koerte jalutama viimine. Esimesele üritusele kogunenud 11 vabatahtlikul oli võimalus jalutada muinasjutulisest lumises metsas väga vahvate koertega.

Kaidar Raudmets, Danske Bank

Kirjeldus Danske Bank A/S Eesti filiaali Tartu Ärikeskuse töötajad andsid oma panuse  heategevusliku kalendri „Heade Mõtete Kalender 2017“ valmimisse, mille eesmärk on toetada andekate noorte huvitegevust, nende kõrget lendu ja sihtide saavutamist. “Aitasime nõu ja jõuga projekti väljatöötamisel, koostööpartnerite leidmisel ning kalendri tehnilises teostuses. Koostöös elukutselise spordifotograaf Jaanus Reega korraldasime noortega fotosessioonid erinevates põnevates kohtades ja olukordades," kirjeldas Danske Banki tiimi juht Kaidar Raudmets.

Kalendri müügitulu kogutakse SA Tartu Kultuurkapitali hallatud JCI Toomemäe Laste Ande Arengu fondi, millest makstakse stipendiume noortele nende harrastusvahendite soetamiseks või osalemiseks rahvusvahelistel võistlustel, konkursitel.

Anne Annus, GlaxoSmithKline Eesti

GSK Eesti on juba aastaid Orange Day algatuse raames käinud sügistalgutel ja toetanud Kiikla lastekodu. Sel aastal osales umbes 30 inimest ning oldi abiks õunte korjamisel, õunamahla tegemisel ja riisumisel.

Inga Keres, Scania Eesti AS

Scania Eesti finantsosakonna väike tiim läks appi Rapla kiriku kogudusele, et enne
talve tulekut saaks kiriku park lehtedest riisutud ja lehed ära veetud. Oli hea meel tehtud töö üle ja park sai puhtaks.

Triin Rum, AS Tallinna Sadam

AS Tallinna Sadam ja Tallinna Kesklinna Valitsus ühendasid 6. mail taas jõud ja viisid läbi Teeme Ära koristustalgud “Tallinna merevärav puhtaks", mille käigus korjati kokku 45mᵌ ehk 10 tonni olmeprügi. Koos partneritega Green Marine, Tallinna Jäätmekeskus ja Balloon Tallinn puhastati prügist Linnahalli ja kruiisisadama vahelist ala

Talguleiud panid osalejad kurvalt tõdema, et saastatud keskkond on saastatud mõtlemise vili. Kuidas muud moodi seletada seda, et kaasmaalased mere äärde puu alla olme-ning ehitusprügist täis kotte jätavad ning sinna kohvitopse, süstlaid, pudeleid ja muud sodi viskavad.

Tervet galeriid näeb siit: https://www.facebook.com/portoftallinn/photos/?tab=album&album_id=1328633523820298 

Artur Teesalu, Eesti Energia

Eesti Energia suurkliendiosakond viis selle aasta aprillis ellu klientidele jõuludeks antud lubaduse ning andis Narva karjääris uue kodu 2000 männitaimele. Juba mitmendat aastat teevad Eesti Energia suurkliendihaldurid oma klientidele jõulukingi asemel jõululubaduse, mis kätkeb endas keskkonnale tehtud heategu. Sel aastal otsustasime anda panuse põlevkivitööstuse endiste tööstusalade taastamisse ja istutada sinna RMK spetsialistide juhendamisel männitaimi. Meil oli meeskonnaga hea meel anda omalt poolt keskkonnale midagi tagasi – meie poolt istutatud 2000 noort mändi aitavad kiirendada looduse taastumise protsessi meie endistel tööstusaladel.

Villu Otsmann, Triniti

Advokaadibüroo TRINITI käis sel aastal 15-liikmelise tiimina talgupäevadel Eesti Skautide Ühingu laagrikeskuses Tagametsas. Meeskonnatööna valmis TRINITI sild koos trepiga, saunast ujumiskohta laudtee ning tehti muid heakorratöid.

Merle Närska, Swedbank

Swedbanki Liivalaia kontori kliendinõustajad käisid Laste ja Noorte Kriisiprogrammi leinatoetuslaagris noortele mänge organiseerimas ja põnevaid võistlusi korraldamas.

Hadurid aga pakkusid üheks päevaks tuge ja seltsi üksi jäänud Kristiine, Põhja-Tallinna, Kesklinna, Haabersti ja Nõmme eakatele. Abistasime koduste toimetustega, koristasime aeda, korjasime marju ja ajasime juttu.

„Saime väga suure tänu osaliseks. Tore oli kuulda eakate elulugusid, eriti jutukas oli tädi Virve, kelle aias lõpuks kõik tema ümber kogunesid ja väga põnevaid lugusid kuulasid. Leinalaagri tänu oli aga lausa nii suur, et Eesti Ekspressis avaldati tänukuulutus, kus oli meie kontori nimi.“

Talvi Gutman, Swedbank

Tekkis soov meil teha head,
kokku panime kõik pead.
Lastekodu lapsed need,
kelleni meid viis siis tee.

Nüüd on aasta sellest aast,
üllas mõte kerkis taas.
Kaasa võetud sai veel kook,
Mariale koos lastega see noos.

Lustisime pisut koos,
lahkumisel kinkekaart.
Lapsed Vudilasse saavad,
kus on mängud, toit neid ootmas.

Eilike Maarand, Swedbank

„Otsustasime oma meeskonnaga osaleda tänavafestivalil Augustiunetus ja koguda raha Kunstide Majale pillide soetamiseks. Otsus lapsi toetada pilliõpingutel, oli meie ühine soov. Meie heateo moto- koos on lihtsam.“

Meie kohvikus, “Elus on rütmi", mängis Pärnu lugude plaat, esines tantsudega Swedbanki naisrahvatantsurühm Pärnete ja pilli mängis rahvatantsuansambel Cantelo Kunstide Majast. Meil oli kaks tiimi: küpsetajate tiim ja müügitiim.

Ühisel jõul kogusime kokku 1000€, mille andsime üle Kunstide Maja direktorile Tiit Erm´le. Selle raha eest soetati akordion Excelsior.

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×