Tiimijuhile

Peamine soovitus on läbi mõelda, kuidas:

  • konkreetse päeva jooksul saaks võimalikult palju korda saata?
  • väljavalitud tegevus võimalikult palju ja pikaajaliselt aitaks?

 

Alusta idee otsimist varakult. Aruta oma meeskonnaga, millist heategu tahaksite teha. Kas keegi tunneb kedagi, kellel on abi vaja? Kas keegi juba on seotud mõne heategevusorganisatsiooni või algatusega, kus saaksite kaasa lüüa? Vaata vajadusel ka inspiratsioninimekirja veebilehel www.annetameaega.ee .

Planeeri pikalt ette. Lähtu head tehes eeskätt abivajajast. Võta temaga ühendust võimalikult vara. Küsi ja kuula, mida tal oleks vaja ja võimalusel mõtle siit veel samm edasi: äkki on teie tiimi oskused ja võimalused veelgi suuremad, kui abivajaja küsida oskab või julgeb?

Ole paindlik. Sinu tiimi valitud abivajajal on hädasti vaja midagi, mis maksab raha? Miks mitte kasutada tööandja antud vaba päeva hoopis rahakogumiseks, nt heategevusliku kohviku vms organiseerimiseks.

Jaga ülesanded. Tiimijuhiks olek ei tähenda, et kogu korraldustöö on sinu kanda. Jagage meeskonnas ettevalmistamiseks vajalikud ülesanded ära. Pane tähele, et igaüks, kes ülesande saab, oleks sellest teadlik ja oleks ka sellega nõus.

Kontrolli kõik üle. Vahetult enne heategevuseks mõeldud päeva kontrolli veel üle, kas abivajaja teid ikka ootab ja ega midagi muutunud ei ole. Kontrolli, kas kõik vajalikud ettevalmistused on tehtud. Kuidas kohale lähete, mida pikema päeva korral lõunaks sööte, kas kõik vajalikud vahendid on soetatud jne?

Jäädvusta. Pildista, tee mobiiliga lühike video, tehke oma tiimiga ühine selfi vm. NB: küsi abisaajalt enne pildistamiseks/filmimiseks ja materjali levitamiseks luba, kui fotole/videole jääb teisi inimesi, eriti lapsi.

Lahkudes koristage enda järelt. Kui heategu on tehtud, vaata, et teie järel jääks kõik korda ja et abivajaja ei peaks pärast tegema ekstra tööd.

Lõbutse. Peamiselt peaks Sinul ja Sinu meeskonnal olema tore. Rõõmus meel tehtud heast on see tunne, mida vastu saate.

  • Oleme koondanud erinevaid veebilehti, mis sisaldavad vabatahtlike abi vajavaid projekte, siia:
  • Küsi kohalikust omavalitsusest. Uuri noortekeskustest, vanadekodudest, kirikust, ümberkaudsetest lasteaedadest.
  • Uuri, kas Sinu või Su meeskonna liikmete sõprade-tuttavate seas on abivajajaid või kas nad teavad kedagi, kellele võiksite abiks olla. Võib-olla on abivajaja hoopis mõni Sinu kolleeg?

Meeskondliku heateo õnnestumine sõltub sellest, kui hästi on see ette valmistatud ja organiseeritud. Mida on vaja teha eelnevalt, mida on vaja teha kohapeal? Milliseid vahendeid on vaja? Kuidas kõik tiimiliikmed ja ka vahendid kohale saada? Kes tiimist vastutab millise ülesande täitmise eest?

Et planeerimist lihtsustada, oleme ette valmistanud väikese näidistabeli, millest oma heategu ette valmistades eeskuju võtta.

Laadi alla Exceli-formaadis tiimijuhi abimees

Kuupäev

12.juuni

Abivajaja

MTÜ Kassid-Kiisud

Aadress

Lille 99-99, Tallinn

Abisaaja vajadused ehk mida ta küsis:Mis on olemasMida on vaja juurdeKes vastutabTransportMärkused
1. Kasside puuride parandamineMeeli kogub tiimi liikmetelt infot, milliseid tööriistu kellelgil on võimalik kaasa võttaselgub, kui nimekiri koos. Puuduolevad asjad räägib abivajajaga läbi, et kuidas saadaMeeliautoga, 3 vaba kohta 
2. Seina puhastamine ja värviminerullid ja alused kodust kaasa10 l kollast värviMartinMeeli autos 
3. Kasside pildistamine kodulehe jaoksfotoaparaat olemas TarmoMeeli autos 
Mida meie saame lisaks pakkuda     
1. kogume kasutatud tekke ja patjukõik toovad kodust ja küsivad sõpradelt-sugulastelt-kolleegideltruum, kus ladustada kogutud asju, kas töö juures saab)LiisaMeeli autoskas kogutud tekid-padjad mahuvad autosse?
2. teeme rahakogumiseks koogikohvikuküpsetavad kodus valmis, tööjuures ühel lõunapausil müüvadkookide koostisosadKristjan ja Annikaei tule MTÜ-sse kohale, panustasid küpsetamise ja müümisegasaadud raha eest ostavad värvi + katavad kookide koostisosade kulud
3. viime uued kööginõud, kontoris jäid ülekolimiskastid saab tööjuurest laenata EdeMeeli autoskas kööginõud mahuvad autosse?

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×