Annetamistalgud tõid „Ma armastan aidata“ organisatsioonidele 93 48 eurot annetusi

Detsembri alguses toimunud annetamistalgutel „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonnas osales 2307 annetajat, kes toetasid keskkonna heategevusorganisatsioone kokku 53 248 euroga. Sellele summale lisas Swedbank 40 000 eurot, seega koguannetuseks on 93 248 eurot. 

Swedbanki toetustegevuste juht Merje Klopetsi sõnul ei ole annetuskeskkonnas kunagi varem ühe päeva jooksul nii palju annetusi tehtud. Ta lisab, et kuigi algselt oli Swedbank plaaninud annetusi toetada 30 000 euroga, siis otsustati omapoolne panus tõsta 40 000 eurole. See on hea viis tänada annetamistalgute heategijaid ning anda annetuskeskkonna organisatsioonidele võimalus veelgi rohkem olulisi muutusi korda saata. 40 000 eurone võimendus jaguneb heategevusorganisatsioonide vahel proportsionaalselt vastavalt sellele, kui suure osakaalu annetustest üks või teine organisatsioon selle päeva jooksul kogus.

Inimesed annetasid kõige enam Eesti Toidupangale, Eesti Vaegkuuljate Liidule, Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule ja Heateo Sihtasutusele. Kõige suuremad ühekordsed annetused olid 10 000-eurone (Toidupangale) ja 3000-eurone annetus (Heateo Sihtasutusele). Swedbank kannab organisatsioonidele oma osa annetusest üle lähinädalatel.

Annetamiskultuuri edendamine on Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud “Ma armastan aidata” annetuskeskkonna eesmärk olnud algusest peale ja tänagi leiab iga huviline keskkonnas oleva enam kui 50 organisatsiooni seast endale südamelähedase. Aastate jooksul on Eesti inimesed läbi „Ma armastan aidata“ annetuskeskkonna andnud heategevusorganisatsioonidele hoogu üle 2,4 miljoni euroga. Rohkem infot leiab www.armastanaidata.ee

Annetamistalgud toimusid Eestis rahvusvahelise Giving Tuesday eeskujul. Eile korraldati üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri laiemalt. Eestis veab talguid eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.

Annetamistalgutes kirjutas Heateo Sihtasutuse kommunikatsioonijuht Kärt Kaasik.

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×