Kuidas annetati aega 2020. aastal?

Annetame Aega võrgustikuga on tänaseks liitunud 36 ettevõtet, kellest paljud tegid möödunud aastal meeskondlikke heategusid. Toome teieni mõned meiega jagatud heateod – loodetavasti annavad need inspiratsiooni 2021. aasta meeskondlikeks heategudeks. 

Üks populaarne organisatsioon, mida ettevõtted ikka ja jälle toetavad, on Toidupank. Möödunud aastal käisid neile abiks näiteks MDC Max Daetwyler Eesti AS ja AS Creditinfo Eesti tiimid. MDC Max Daetwyleri meeskond käis Toidupangale toitu kogumas ja pakke komplekteerimas juba neljandat aastat järjest.  Sel korral koosnes meeskond üheksast tublist töötajast, kes ei pidanud paljuks hea eesmärgi nimel käed külge lüüa ning oma panus anda.

AS Creditinfo Eesti rääkis Toidupangal abis käimisest nii: “Kokku annetasime 73 töötundi 4 päeva jooksul. Kohale käisime väikestes tiimides ja arvestades olukorda viiruse levikuga kasutasime ka isikukaitsevahendeid. Olid meeleolukad päevad. Aitäh Toidupanga tiimile, meid võeti väga hästi vastu- selgitati Toidupanga toimimispõhimõtteid, töö tegemiseks anti kasutada põlled ja kindad ning vajadusel ka maskid. Veelkord suur tänu Agnesele ja Sigridele ja teistele vabatahtlikele, kes meid väga hästi vastu võtsid.” 

 

 

AS Tallinna Sadama tublid  töötajad korjasid kokku ligikaudu 10 000 suitsukoni. Augustis algas konireostuse vastu 

võitlemise kampaania „Meri algab siit! – koni koht on prügikastis“. Tallinna Sadama üheks kestliku arengu prioriteediks on puhas Läänemeri. Kahjuks leidub ohtralt mahavisatud suitsukonisid ka sadama-alal, millest suur osa jõuab varem või hiljem vihmavee või tuulega Läänemerre. Kui suitsukoni kanalisatsiooni visata, jõuab ta sealt otse merre. Ainuüksi Vanasadama alal on üle 700 sadeveeluugi ning kõikides meie sadamates on neid luuke kokku ligi 3400. Sageli kiputakse suitsukonisid merre viskama ka laevadelt. Kurb tõdemus on see, et pool Läänemere plastsaastest tulebki suitsukonidest.

Et inimesi probleemist teavitada, käivitati augustis sigaretikonide loodusse viskamise vastane kampaania, mis päädis 19. septembril toimunud Maailmakoristuspäeva koristusaktsiooniga, mis keskendus sel aastal samuti pisiprügile ning eriti suitsukonidele. Tallinna Sadama töötajaid aitasid Tallinna Vanasadama alalt korjata suitsukonisid 19. augustil ja 18. septembril.  Kogutud suitsukonid leiavad taaskasutus kunstnik Ines Villido kunstiprojektis.

 

Advokaadibüroo Ellex Raidla 15 töötajat annetasid oma aega Tallinna Botaanikaaiale. “Käisime nädalavahetusel heategevusliku algatuse Annetame Aega raames Tallinna Botaanikaaias, kus aitasime riisuda ja koguda tammelehti selleks, et roosid saaksid kaetud talveperioodiks. Kindlasti jätkame heateoga ka järgmisel aastal.” 
 
 
 
 
 
Aitäh teile ja kõigile teistele ettevõtetele olulise panuse eest! 

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×