Tööandjale

Kas algatuses osaledes võib ka raha annetada?

Jah, soovi korral võib lisaks ajale ka raha annetada, kuid peamine eeldus on siiski annetada aega, andes selleks oma töötajatele sihtotstarbeliselt vaba päeva.


Kas erialaste teadmiste edasiandmist saab pidada ka heategevuseks?

Jah, loomulikult. Kui töötajad otsustavad heategevuseks antud vabal päeval kedagi abistada oma professionaalseid oskusi kasutades, on see igati tervitatav.


Kuidas tean, et töötajad päriselt käisid head tegemas?

Soovitame, et töötajatest koosnevad meeskonnad annaksid tööandjale teada, keda ja kuidas täpselt nad oma spetsiaalsel vabal päeval abistama lähevad, küsige ka abisaaja kontaktid. Paluge töötajatel seda päeva pildistada ja filmida. Nii on teil ülevaade, kuidas ja milliste heategude jaoks teie organisatsiooni töötajad aega annetasid.


Keda me aidata võime?

Heateo saaja võib olla mõni üksikisik või organisatsioon: see võib olla mõni paljulapseline pere, kes vajab abi remonditöödes, avaliku pargi korrastamine, töö loomade varjupaigas, mõnele MTÜ-le veebilehe tegemine vms. Samuti on võimalik professionaalne vabatahtlikkus ehk kellegi abistamine oma tööalaste oskustega. Arvesse ei lähe töötaja isiklik või lähedastega seotud tulu teeniv ettevõtmine, äriühingu või poliitikaga seotud tegevuse toetamine. Samas koostöö sotsiaalsete ettevõtetega või heategevusega otseselt seotud äriühingutega on teretulnud, kui on selgelt näha, et tegevus on heategevusliku loomuga ja aitab kuidagi ühiskonna probleemkohti leevendada. Kui kahtled, küsi nõu liisimaria@employers.ee.


Kas heategevuse meeskond peab olema struktuuripõhine?

Ei pea. Meeskonnad võivad olla sturkuuripõhised, nt üks osakond, kuid võivad olla ka vabad ja isetekkelised. See on teie organisatsiooni otsustada.


Kas organisatsiooni kõik töötajad peavad osalema?

Ei pea. Kuid oleks väga tore, kui need, kes osalevad, oma kogemust ka teiste töötajatega jagaks.


Kas juhtkond peab samuti osalema?

Kohustus see loomulikult ei ole, aga juhtkonna eeskuju oleks kahtlemata innustav.


Kuidas korraldada vaba päeva, kui ettevõttes on vahetustega ja graafikuga töö?

Graafikuga ja vahetustega töökorralduse puhul on heategevuseks vaba päeva andmine kindlasti keerulisem, kuid siin on siiski mitmeid variate. Näiteks võivad töötajad heateo teha oma graafikujärgselt vabal päeval ja tööst vaba päeva võtta välja hiljem ja kokkuleppel tööandjaga – nii saab vältida seda, et liiga palju töötajaid samal ajal töölt puudub.


Kust leida abivajajaid?

Kõigepealt soovitame meeskondadel endil mõelda: võib-olla on kellelgi meeskonnast mõni teema või abivajajate seltskond hingelähedane, võib-olla tunneb keegi kedagi, keda aidata. See võib tähendada ka ühendumist kohaliku omavalitsuse või organisatsiooniga, et abivajadusi täpsustada ning korralduslikke küsimusi kokku leppida. Kui aga siiski ideede nappus kummitab, siis leheküljel www.annetameaega.ee on viited heategevusorganisatsioonidele ja infoportaalidele, kust leiab abivajajaid erinevatest valdkondadest.


Millist kasu minu ettevõte algatuses osalemisest saab?

Algatuses osalemine annab tööandjale käepärase mudeli oma organisatsioonis heategevusega alustamiseks või olemasolevate tegevuste täiendamiseks; võimaldab tõsta töötajate pühendumist; kasutada algatuses osalemist meeskonna arendamise ühe vahendina; tutvustada oma organisatsiooni avalikkusele ja tõsta mainet (sh tööandja branding, eriti kui tehtavad heateod seostuvad ettevõtte valdkonnaga). Loomulikult kaasneb hea meel tehtud heateost.


Kust ma saan lisainfot ja abi tekkivate küsimuste korral?

Küsimuste korral aitab algatuse „Annetame aega“ projektijuht Liisi Maria Muuli, tel 56 217 887, e-mail liisimaria@employers.ee

  • Kui eelistad, et töötajad suhtleks ja tegutseks oma tavapäraste struktuuriüksuste üleselt, on üks võimalus selle soodustamiseks tekitada nn heategude börs. Kutsu töötajaid välja pakkuma ja initsiatiivi võtma heategude korraldamisel (juhtkond ja personaliosakond saavad ka ise mõned välja pakkuda), misjärel saavad passiivsemad töötajad end registreerida neid huvitava/neile ajaliselt sobiva heateo juurde. Organisatsioonides, kus on aktiivselt kasutusel siseveeb, saab seda korraldada seal. Aga võib ka panna suured paberilehed välja pakutud heategude kirjelduste ja aegadega nt söökla või koosolekuruumide seintele ning töötajad saavad oma nime füüsiliselt kirja panna. Siin on oluline rõhutada, et heateo väljapakkuja peaks võtma ka initsiatiivi seda vedada ja heategu reaalselt ära teha.
  • Ressursid. Soovitame võimalusel anda algatuses osalevatele töötajatele ka väike tasukraha, millega katta tekkida võivaid kulutusi (nt transpordile või remondi- ja koristustööde puhul vahenditele jm). Piirsumma peaks olema töötajatele ette teada, samuti see, et sellest üle läinud kulusid ei hüvitata. Kulud hüvitatakse kuludokumentide alusel, seejuures tuleb vahet teha, kas tegemist on erisoodustusega või mitte (nt kui töötajad kasutasid seda raha lõunasöögiks, siis on tegemist erisoodustusega. Kui osteti koristamiseks vahendeid ja jäeti need hiljem abisaajale, siis mitte).
  • Kogemuste jagamine. Kutsuge eelnevalt oma ettevõttesse töötajatega kohtuma mõni heategevusorganisatsioon, vabatahtlik või abisaaja. Inimesi innustab teiste kogemusega tutvumine. Tööandjate keskliit aitab vajadusel sobiva heategevusorganisatsiooni või inimese leidmisel.
  • Tunnustage algatuses osalenud töötajaid: jagage nende heategusid organisatsioonis sees, paluge neil oma kogemusest rääkida teistele töötajatele. Kui teil on traditsiooniline üritus oma parimate töötajate tunnustamiseks ja esile tõstmiseks, siis lisage sinna ka heategija või vastutustundliku töötaja katergooria vms.

Logod

A_AEGA_sinine_logo-01 A_AEGA_turkiis_logo-01 A_AEGA_lilla_logo-01 A_AEGA_roosa_logo-01 A_AEGA_helesinine_logo-01 A_AEGA_punane_logo-01 A_AEGA_roheline_kollane_logo-01 A_AEGA_roheline_logo-01 A_AEGA_oranze_logo-01 A_AEGA_kollane_logo-01

Plakatid

Plakat Eesti keeles
Plakat kelladega Eesti keeles Plakat inglise keeles
Plakat kelladega inglise keeles Plakat vene keeles
Plakat kelladega vene keeles

Esitlused

Siit saab alla laadida esitlused, mida tööandjal on võimalik kasutada organisatsioonis algatuse tutvustamiseks .
Eesti keeles
Inglise keeles
Vene keeles

1852
PÄEVA ON TÖÖANDJAD JA TÖÖTAJAD KOOS ANNETANUD HEA TEGEMISEKS

 

 logo-employers-dark

logo-swedbank-edeneks-w220

DA_BA_BC_LB [Converted]

triniti_logo_blue

mainor_rgb

ee_logo_sloganiga_est

estravel_logo2oige

varskaoriginaal_uus2014

cvk-2016-logo

nordecon_logo_hor_220

alecoq_logo

logo

logo-tallinna-sadam-est

vkg-logo

talentmill-logo-v-2

gsk_los_rgb

hedon

scania_lock-up_h_pos_s_rgb

daetwyler_industries_rgb

pt_logo-hi-res

 

 

×